Co to jest folia grzewcza? Jak działa?

Co to jest folia grzewcza?

Folia grzewcza to niezwykle innowacyjny produkt będący ciekawą alternatywą dla tradycyjnych urządzeń grzewczych. 
Folia zasilana jest prądem elektrycznym. W skrócie zamienia energie elektryczną na energie cieplną ( 0 emisji CO)
 
W swojej ofercie posiadamy 2 rodzaje folii
 
Z włókna węglowego | wysokotemperaturowe i niskotemperaturowe |
( elementem grzewczym f oli i jest tkanina, która zbudowana jest z mieszanki włókien węglowych ) 
 
Drabinkowe | wysokotemperaturowe i niskotemperaturowe |
( elementem grzewczym folii drabinkowej jest pył grafitowo węglowy )
 
Dane techniczne folii ---> DANE TECHNICZNE
 
 
Nanotechnologia pozwoliła na stworzenie materiału o ogromnej wytrzymałości, którą można montować na każdej powierzchni: beton, parkiet, laminat, linoleum, marmur, płytki ceramiczne, płyty gipsowe.
Nic nie jest problemem ! 
 
Dzięki technologii emisji fal elektromagnetycznych cała energia generowana przez folie grzewcze HeatPlus lub panele przechodzi bez strat przez powietrze w pomieszczeniu i ogrzewa bezpośrednio ściany, ludzi oraz wszystkie obiekty znajdujące się w pomieszczeniu. 
 
Ogrzane przedmioty oddają z kolei ciepło, dzięki czemu mamy do czynienia z dwoma rodzajami ciepła w przypadku ogrzewania podczerwienią:
 
 -Ciepło pierwotne generowane bezpośrednio przez folię, lub panele na podczerwień w postaci promieni podczerwieni.
 -Ciepło wtórne oddawane przez ogrzane przedmioty i ściany.
 
Dzięki wykorzystaniu dwóch rodzajów ogrzewania uzyskujemy efekt ogrzewania promieniami słonecznymi – temperatura odczuwalna przez osoby przebywające w pomieszczeniu jest o 2-4 stopnie wyższa niż rzeczywista temperatura powietrza.
Ten sam efekt ma miejsce w słoneczny dzień. Odczuwamy różnicę pomiędzy temperaturą w cieniu oraz "na słońcu" chociaż rzeczywista temperatura jest identyczna.
 
Ogrzewanie na podczerwień jest w 100% bezpieczne dla zdrowia, nie emituje szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego, a od kilkudziesięciu lat wykorzystuje się je w medycynie, rehabilitacji oraz w regenerujących zabiegach kosmetycznych. 
 
Oprócz tego folie grzewcze posiadają udowodnione działanie antybakteryjne. 
Dodatkowo znacznie poprawiają jakość powietrza, oddając przyjemne ciepło, porównywane do uwalnianego przez używane dawniej piece kaflowe.
 
Stosuje się je w przypadku bólów mięśniowych, leczenia kontuzji i stanów zapalnych oraz płytkich zaburzeń krążenia. Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym korzystanie z podczerwieni działa zdrowotnie nie tylko na skórę, ale także wspomaga odchudzanie. 
 
Nie potrzeba specjalnego miejsca i przygotowania, folie grzewcze można zainstalować gdzie klient sobie tego życzy. Zalecana jest podłoga ale nie ma przeciwwskazań, żeby był to sufit czy ściana. Folie mogą służyć w celu ogrzewania pomieszczeń, schodów, pojazdów bądź samego dogrzania. Całość jest bezobsługowa i nie wymaga serwisowania. Obsługa wykonywana jest za pomocą urządzeń sterujących bądź regulujących. System posiada możliwość sterowania zdalnego. 
 
Folie można wykorzystać :
-w domach, altankach, pomieszczeniach mieszkalnych,
-w pomieszczeniach technicznych, przemysłowych, 
-w budynkach użyteczności publicznej, kościołach,
-w centrach handlowych, halach sportowych, ośrodkach sportowych,
-przy hodowli zwierząt, rolnictwie, szklarniach.
 
Brak tradycyjnych kaloryferów pozwala na zmianę wyglądu pomieszczenia. Dodatkowo nie dotyczy nas organizacja miejsca na opał a utrzymanie czystości jest o wiele prostsze i przyjemniejsze. Możemy zapomnieć o ciężkim szorowaniu brudu z kominka i kupowaniu do tego specjalnych środków.
 
Opracował: Krystian Leszczyński
 
Tweets by Cyfronic1